EuroHockey Indoor Club Champions Cup 2016 Women

Minsk, Belarus

19 - 21 Feb 2016

Local Time 2019-11-19 15:35:19

CAMPOMADRID
GINTRA
3 - 2 (2 - 2)
Pool B
SUMCHANKA
ARMINEN
1 - 1 (0 - 0)
Pool B
DÜSSELDORFER
KAMPONG
6 - 0 (2 - 0)
Pool A
SLAVIAPRAGUE
MINSK
4 - 2 (2 - 1)
Pool A
GINTRA
ARMINEN
2 - 2 (0 - 1)
Pool B
SUMCHANKA
CAMPOMADRID
2 - 4 (1 - 2)
Pool B
SLAVIAPRAGUE
DÜSSELDORFER
2 - 3 (1 - 0)
Pool A
KAMPONG
MINSK
2 - 5 (1 - 1)
Pool A, Pool C
CAMPOMADRID
ARMINEN
2 - 3 (1 - 0)
Pool B
GINTRA
SUMCHANKA
3 - 1 (1 - 0)
Pool B, Pool C
DÜSSELDORFER
MINSK
2 - 2 (1 - 0)
Pool A
KAMPONG
SLAVIAPRAGUE
0 - 3 (0 - 1)
Pool A
KAMPONG
SUMCHANKA
3 - 0 (0 - 0)
Pool C
MINSK
GINTRA
7 - 1 (4 - 0)
Pool C
DÜSSELDORFER
ARMINEN
7 - 2 (4 - 0)
Semi Final 1
CAMPOMADRID
SLAVIAPRAGUE
2 - 0 (1 - 0)
Semi Final 2
KAMPONG
GINTRA
5 - 0 (2 - 0)
Pool C
MINSK
SUMCHANKA
2 - 2 (1 - 2)
Pool C
ARMINEN
SLAVIAPRAGUE
0 - 2 (0 - 0)
3rd/4th Place
DÜSSELDORFER
CAMPOMADRID
2 - 0 (1 - 0)
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Tournament Director SCHWEDE Sonja GER EHF
Technical Officer NIGORRA Rocio ESP EHF
Judge MULLER Petra GER EHF
Judge TELEGOVA Marina BLR NA
Judge KAZAK Volha BLR NA
Judge SAMWEL Laura NED EHF
Judge MARTSUKEVICH Hanna BLR NA
EHF Representative FLEUREN Marijke EHF EHF
Umpires Manager EVANS Karen WAL EHF
Neutral Umpire ALVES PEREIRA Karine FRA EHF
Neutral Umpire JUDEFIND Stephanie USA EHF
National Umpire BAGDANSKIENE Vilma LTU EHF
National Umpire KLYMENKO Olena UKR EHF
National Umpire SCHMITZ Gabriele GER EHF
National Umpire KARZHEVICH Sviatlana BLR EHF
National Umpire STERK Alwiene NED EHF
National Umpire VENCLOVA Martina CZE EHF
National Umpire VILLALBA Alma ESP EHF
Appointments
2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19 2016-02-19
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
1 CAMPOMADRID v GINTRA (Pool B)
10:00:00
ALVES PEREIRA Karine (FRA) STERK Alwiene (NED) SAMWEL Laura (NED) MULLER Petra (GER)
SCHMITZ Gabriele (GER) TELEGOVA Marina (BLR)  
2 SUMCHANKA v ARMINEN (Pool B)
11:10:00
VENCLOVA Martina (CZE) VILLALBA Alma (ESP) MULLER Petra (GER) NIGORRA Rocio (ESP)
KARZHEVICH Sviatlana (BLR) MARTSUKEVICH Hanna (BLR)  
3 DÜSSELDORFER v KAMPONG (Pool A)
12:20:00
BAGDANSKIENE Vilma (LTU) KLYMENKO Olena (UKR) SAMWEL Laura (NED) NIGORRA Rocio (ESP)
JUDEFIND Stephanie (USA) KAZAK Volha (BLR)  
4 SLAVIAPRAGUE v MINSK (Pool A)
13:30:00
VILLALBA Alma (ESP) SCHMITZ Gabriele (GER) MULLER Petra (GER) SAMWEL Laura (NED)
STERK Alwiene (NED) KAZAK Volha (BLR)  
5 GINTRA v ARMINEN (Pool B)
16:00:00
ALVES PEREIRA Karine (FRA) JUDEFIND Stephanie (USA) NIGORRA Rocio (ESP) MULLER Petra (GER)
KLYMENKO Olena (UKR) TELEGOVA Marina (BLR)  
6 SUMCHANKA v CAMPOMADRID (Pool B)
17:10:00
BAGDANSKIENE Vilma (LTU) VENCLOVA Martina (CZE) NIGORRA Rocio (ESP) SAMWEL Laura (NED)
KARZHEVICH Sviatlana (BLR) MARTSUKEVICH Hanna (BLR)  
7 SLAVIAPRAGUE v DÜSSELDORFER (Pool A)
18:20:00
JUDEFIND Stephanie (USA) ALVES PEREIRA Karine (FRA) MULLER Petra (GER) SAMWEL Laura (NED)
KLYMENKO Olena (UKR) TELEGOVA Marina (BLR)  
8 KAMPONG v MINSK (Pool A, Pool C)
19:30:00
SCHMITZ Gabriele (GER) BAGDANSKIENE Vilma (LTU) MULLER Petra (GER) NIGORRA Rocio (ESP)
VENCLOVA Martina (CZE) MARTSUKEVICH Hanna (BLR)  
2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20 2016-02-20
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
9 CAMPOMADRID v ARMINEN (Pool B)
09:00:00
STERK Alwiene (NED) VENCLOVA Martina (CZE) NIGORRA Rocio (ESP) SAMWEL Laura (NED)
BAGDANSKIENE Vilma (LTU) MARTSUKEVICH Hanna (BLR)  
10 GINTRA v SUMCHANKA (Pool B, Pool C)
10:10:00
VILLALBA Alma (ESP) JUDEFIND Stephanie (USA) SAMWEL Laura (NED) MULLER Petra (GER)
SCHMITZ Gabriele (GER) KAZAK Volha (BLR)  
11 DÜSSELDORFER v MINSK (Pool A)
11:20:00
ALVES PEREIRA Karine (FRA) BAGDANSKIENE Vilma (LTU) MULLER Petra (GER) NIGORRA Rocio (ESP)
STERK Alwiene (NED) TELEGOVA Marina (BLR)  
12 KAMPONG v SLAVIAPRAGUE (Pool A)
12:30:00
JUDEFIND Stephanie (USA) KLYMENKO Olena (UKR) SAMWEL Laura (NED) NIGORRA Rocio (ESP)
KARZHEVICH Sviatlana (BLR) MARTSUKEVICH Hanna (BLR)  
13 KAMPONG v SUMCHANKA (Pool C)
16:00:00
ALVES PEREIRA Karine (FRA) KARZHEVICH Sviatlana (BLR) TELEGOVA Marina (BLR) MULLER Petra (GER)
VENCLOVA Martina (CZE) KAZAK Volha (BLR)  
14 MINSK v GINTRA (Pool C)
17:10:00
KLYMENKO Olena (UKR) JUDEFIND Stephanie (USA) NIGORRA Rocio (ESP) SAMWEL Laura (NED)
VILLALBA Alma (ESP) TELEGOVA Marina (BLR)  
15 DÜSSELDORFER v ARMINEN (Semi Final 1)
18:20:00
BAGDANSKIENE Vilma (LTU) VENCLOVA Martina (CZE) MARTSUKEVICH Hanna (BLR) NIGORRA Rocio (ESP)
STERK Alwiene (NED) MULLER Petra (GER)  
16 CAMPOMADRID v SLAVIAPRAGUE (Semi Final 2)
19:45:00
SCHMITZ Gabriele (GER) ALVES PEREIRA Karine (FRA) KAZAK Volha (BLR) SAMWEL Laura (NED)
JUDEFIND Stephanie (USA) TELEGOVA Marina (BLR)