Charlie works EuroHockey Indoor Club Cup 2020 Women

The Hague, Netherlands

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-27 17:51:01
Senior Womens Indoor

ELEKTROSTAL
MINSK
1 - 4
Pool B
DÜSSELDORFER
ARMINEN
2 - 1
Pool B
CAMPOMADRID
EASTGRINSTEAD
0 - 0
Pool C, Pool A
hdm
SUMCHANKA
2 - 2
Pool A
MINSK
ARMINEN
2 - 2
Pool B
DÜSSELDORFER
ELEKTROSTAL
6 - 3
Pool B
SUMCHANKA
EASTGRINSTEAD
5 - 1
Pool A
CAMPOMADRID
hdm
2 - 6
Pool A
ELEKTROSTAL
ARMINEN
3 - 1
Pool C, Pool B
MINSK
DÜSSELDORFER
0 - 5
Pool B
SUMCHANKA
CAMPOMADRID
5 - 6
Pool A
hdm
EASTGRINSTEAD
5 - 0
Pool A
EASTGRINSTEAD
ARMINEN
4 - 1
Pool C
CAMPOMADRID
ELEKTROSTAL
3 - 4
Pool C
hdm
MINSK
6 - 3
SF1
CAMPOMADRID
ARMINEN
4 - 0
Pool C
ELEKTROSTAL
EASTGRINSTEAD
10 - 3
Pool C
MINSK
SUMCHANKA
5 - 6
3rd/4th Place
hdm
DÜSSELDORFER
2 - 4
Final
Goal Scorers
Day 3 after 20 games played - February 16
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Dinamo Elektrostal (RUS) 7 EROSHINA Svetlana 7 1 0 8
MSC Sumchanka (UKR) 22 HONCHARENKO Olha 3 5 0 8
Düsseldorfer HC (GER) 11 STRAUSS Sara 6 0 1 7
hdm (NED) 11 van NES Pien 0 3 3 6
Club Campo de Madrid (ESP) 19 IGLESIAS MARCOS Belen 4 1 0 5
MSC Sumchanka (UKR) 11 SHEVCHENKO Yuliia 1 4 0 5
hdm (NED) 4 van HECKING COLENBRANDER Margot 3 2 0 5
Düsseldorfer HC (GER) 22 GERKE Greta 4 0 0 4
Dinamo Elektrostal (RUS) 23 GOLUBEVA Anna 2 1 1 4
Club Campo de Madrid (ESP) 12 LOPEZ GARCIA Maria 3 1 0 4
Düsseldorfer HC (GER) 6 MARKERT Sabine 0 4 0 4
HC Minsk (BLR) 16 PAPKOVA Krestsina 3 1 0 4
East Grinstead (ENG) 19 BRAY Sophie 3 0 0 3
Dinamo Elektrostal (RUS) 21 SANINA Kseniia 3 0 0 3
HC Minsk (BLR) 15 SYRAYEZHKA Nastassia 3 0 0 3
hdm (NED) 10 van der ELST Fay 2 1 0 3
hdm (NED) 14 van der MAREL Nina 0 3 0 3
SV Arminen (AUT) 2 ZAGAJSKA Magdalena 2 1 0 3
Club Campo de Madrid (ESP) 9 GIL Empar 1 1 0 2
Dinamo Elektrostal (RUS) 6 KOROLEVA Kseniia 1 1 0 2
Dinamo Elektrostal (RUS) 2 MAKEEVA Varvara 0 0 2 2
HC Minsk (BLR) 12 NIKITSINA Maryna 1 1 0 2
Düsseldorfer HC (GER) 28 SCHUBERT Tessa 2 0 0 2
MSC Sumchanka (UKR) 8 SHOKALENKO Kateryna 1 0 1 2
hdm (NED) 9 STERK Mascha 2 0 0 2
MSC Sumchanka (UKR) 20 STETSENKO Viktoriya 2 0 0 2
Club Campo de Madrid (ESP) 17 ABAJO SAENZ DE TEJADA Lucia 0 1 0 1
Club Campo de Madrid (ESP) 20 BARRIOS Laura 1 0 0 1
Club Campo de Madrid (ESP) 4 BARRIOS Sara 1 0 0 1
East Grinstead (ENG) 17 BROWN Chloe 0 0 1 1
hdm (NED) 5 CLASENER Tessa 0 1 0 1
SV Arminen (AUT) 24 COLLIEN Maxine 1 0 0 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 10 ELISEEVA Aleksandra 1 0 0 1
East Grinstead (ENG) 14 EVANS Ruth 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 19 FILIPOVICH Yauheniya 0 1 0 1
Club Campo de Madrid (ESP) 2 GUTIERREZ SIERRA Rocio 0 1 0 1
East Grinstead (ENG) 9 HANSFORD Courtney 1 0 0 1
Düsseldorfer HC (GER) 7 HESSLER Emma-Sophie 0 1 0 1
HC Minsk (BLR) 21 KERNOZ Yevheniya 0 0 1 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 15 KHALIMOVA Alina 0 1 0 1
East Grinstead (ENG) 32 LACINA Katerina 0 0 1 1
East Grinstead (ENG) 10 MITCHELL Harriet 0 1 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 7 PONOMARENKO Oksana 1 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 3 SAMOKHODCHENKO Kateryna 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 18 SHTSIN Natallia 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 4 SIAMIONAVA Iryna 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 14 SIDARAVA Viktoryia 1 0 0 1
Düsseldorfer HC (GER) 2 STEINDOR Luisa 1 0 0 1
Düsseldorfer HC (GER) 50 STOFFELSMA Lilly 1 0 0 1
hdm (NED) 24 van der HEIDE Pien 1 0 0 1
SV Arminen (AUT) 19 VUKOVICH Kristine 0 1 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 10 VYNOHRADOVA Maryna 1 0 0 1
      74 39 11 124
Cards
Day 3 after 20 games played - February 16
Team # Player Red Yellow Green
SV Arminen (AUT) 9 KATERLA Amelia 0 0 1
SV Arminen (AUT) 13 LENZINGER Catherine 0 2 2
SV Arminen (AUT) 21 LENZINGER Alexandra 0 0 1
Club Campo de Madrid (ESP) 2 GUTIERREZ SIERRA Rocio 0 0 2
Club Campo de Madrid (ESP) 4 BARRIOS Sara 0 1 0
Club Campo de Madrid (ESP) 9 GIL Empar 0 0 2
Club Campo de Madrid (ESP) 20 BARRIOS Laura 0 1 0
Düsseldorfer HC (GER) 2 STEINDOR Luisa 0 0 1
Düsseldorfer HC (GER) 5 LHOTAK Pia 0 1 0
Düsseldorfer HC (GER) 22 GERKE Greta 0 0 2
East Grinstead (ENG) 1 WATERS Rebecca 0 1 0
East Grinstead (ENG) 12 HARPER Abigail 0 1 0
East Grinstead (ENG) 32 LACINA Katerina 0 0 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 2 MAKEEVA Varvara 0 0 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 7 EROSHINA Svetlana 0 0 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 9 CHEPLYGINA Iuliia 0 0 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 10 ELISEEVA Aleksandra 0 1 1
Dinamo Elektrostal (RUS) 13 SARTAKOVA Iuliia 0 1 0
Dinamo Elektrostal (RUS) 21 SANINA Kseniia 0 0 1
hdm (NED) 5 CLASENER Tessa 0 1 1
hdm (NED) 10 van der ELST Fay 0 0 1
hdm (NED) 11 van NES Pien 0 0 2
HC Minsk (BLR) 12 NIKITSINA Maryna 0 0 1
HC Minsk (BLR) 15 SYRAYEZHKA Nastassia 0 0 2
HC Minsk (BLR) 16 PAPKOVA Krestsina 0 2 1
HC Minsk (BLR) 19 FILIPOVICH Yauheniya 0 0 1
HC Minsk (BLR) 21 KERNOZ Yevheniya 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 2 FADIEIEVA Yuliana 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 3 SAMOKHODCHENKO Kateryna 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 5 MOROZ Yevheniya 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 7 PONOMARENKO Oksana 0 2 0
MSC Sumchanka (UKR) 10 VYNOHRADOVA Maryna 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 11 SHEVCHENKO Yuliia 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 20 STETSENKO Viktoriya 0 0 1
MSC Sumchanka (UKR) 22 HONCHARENKO Olha 0 0 1
      0 14 34