Charlie works EuroHockey Indoor Club Cup 2020 Women

The Hague, Netherlands

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-28 00:50:12
Senior Womens Indoor

ELEKTROSTAL
MINSK
1 - 4
Pool B
DÜSSELDORFER
ARMINEN
2 - 1
Pool B
CAMPOMADRID
EASTGRINSTEAD
0 - 0
Pool C, Pool A
hdm
SUMCHANKA
2 - 2
Pool A
MINSK
ARMINEN
2 - 2
Pool B
DÜSSELDORFER
ELEKTROSTAL
6 - 3
Pool B
SUMCHANKA
EASTGRINSTEAD
5 - 1
Pool A
CAMPOMADRID
hdm
2 - 6
Pool A
ELEKTROSTAL
ARMINEN
3 - 1
Pool C, Pool B
MINSK
DÜSSELDORFER
0 - 5
Pool B
SUMCHANKA
CAMPOMADRID
5 - 6
Pool A
hdm
EASTGRINSTEAD
5 - 0
Pool A
EASTGRINSTEAD
ARMINEN
4 - 1
Pool C
CAMPOMADRID
ELEKTROSTAL
3 - 4
Pool C
hdm
MINSK
6 - 3
SF1
CAMPOMADRID
ARMINEN
4 - 0
Pool C
ELEKTROSTAL
EASTGRINSTEAD
10 - 3
Pool C
MINSK
SUMCHANKA
5 - 6
3rd/4th Place
hdm
DÜSSELDORFER
2 - 4
Final
Matches
28 Feb
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
16 Feb
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
13:45 hdm - DÜSSELDORFER Final 2 - 4 Official Pitch 1
12:15 MINSK - SUMCHANKA 3rd/4th Place 5 - 6 Official Pitch 1
10:45 ELEKTROSTAL - EASTGRINSTEAD Pool C 10 - 3 Official Pitch 1
09:30 CAMPOMADRID - ARMINEN Pool C 4 - 0 Official Pitch 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
EROSHINA Svetlana ELEKTROSTAL 7 1 0 8
HONCHARENKO Olha SUMCHANKA 3 5 0 8
STRAUSS Sara DÜSSELDORFER 6 0 1 7
van NES Pien hdm 0 3 3 6
IGLESIAS MARCOS Belen CAMPOMADRID 4 1 0 5
SHEVCHENKO Yuliia SUMCHANKA 1 4 0 5
van HECKING COLENBRANDER Margot hdm 3 2 0 5
GERKE Greta DÜSSELDORFER 4 0 0 4
GOLUBEVA Anna ELEKTROSTAL 2 1 1 4
LOPEZ GARCIA Maria CAMPOMADRID 3 1 0 4
View All
Name Code FG PC PS Goals
Dinamo Elektrostal ELEKTROSTAL 14 4 3 21
hdm hdm 8 10 3 21
Düsseldorfer HC DÜSSELDORFER 14 5 1 20
MSC Sumchanka SUMCHANKA 10 9 1 20
Club Campo de Madrid CAMPOMADRID 10 5 0 15
HC Minsk MINSK 10 3 1 14
East Grinstead EASTGRINSTEAD 5 1 2 8
SV Arminen ARMINEN 3 2 0 5
Teams
Team Code Final Standing
Düsseldorfer HC (GER) DÜSSELDORFER 1
hdm (NED) hdm 2
MSC Sumchanka (UKR) SUMCHANKA 3
HC Minsk (BLR) MINSK 4
Dinamo Elektrostal (RUS) ELEKTROSTAL 5
Club Campo de Madrid (ESP) CAMPOMADRID 6
East Grinstead (ENG) EASTGRINSTEAD 7
SV Arminen (AUT) ARMINEN 8
Awards
Award Player Team
Player of the Tournament EROSHINA Svetlana Dinamo Elektrostal (RUS)
Goalkeeper of the Tournament FADIEIEVA Alina (GK) MSC Sumchanka (UKR)
Leading Goalscorer EROSHINA Svetlana Dinamo Elektrostal (RUS)
Leading Goalscorer HONCHARENKO Olha MSC Sumchanka (UKR)