EuroHockey5s U16 Championship II Boys 2019

Albena, Bulgaria

4 - 6 Jul 2019

Local Time 2020-02-21 11:32:21
Under 16 Mens Hockey5s

 GEO - LUX 
2 - 2
Pool B
 FIN - SLO 
2 - 3
Pool B
 ARM - RUS 
2 - 20
Pool A
 BUL - GIB 
5 - 3
Pool A
 FIN - GEO 
1 - 2
Pool B
 LUX - SLO 
3 - 3
Pool B
 GIB - RUS 
3 - 11
Pool A
 ARM - BUL 
1 - 5
Pool A
 GEO - SLO 
1 - 7
Pool B
 LUX - FIN 
2 - 3
Pool B
 GIB - ARM 
7 - 2
Pool A
 BUL - RUS 
2 - 9
Pool A
 RUS - LUX 
5 - 1
QF1
 GEO - GIB 
0 - 8
QF2
 SLO - ARM 
8 - 4
QF3
 BUL - FIN 
6 - 2
QF4
 LUX - GEO 
2 - 0
5th-8th Place
 ARM - FIN 
3 - 4
5th-8th Place
 RUS - GIB 
3 - 2
SF1
 SLO - BUL 
4 - 11
SF2
 GEO - ARM 
4 - 2
7th/8th Place
 LUX - FIN 
2 - 3
5th/6th Place
 GIB - SLO 
8 - 3
3rd/4th Place
 RUS - BUL 
10 - 1
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate SUTER Peter SUI EHF
Technical Officer WEISHAUPT Marco SUI EHF
Judge BEKYAROVA Marina BUL NA
Judge KARTALOVA Eli BUL NA
Judge van WOENSEL Bart Jan NED EHF
Judge MARINOVA Kristin BUL NA
Umpires Manager HUNNABALL Margaret ENG EHF
Neutral Umpire LANGER Roland AUT EHF
National Umpire DENIS Maxime BEL EHF
National Umpire HARDY Corentin BEL EHF
National Umpire PANAJOTOV Georgi BUL EHF
National Umpire HAJATYAN Davit ARM EHF
National Umpire TEVDORADZE Tornike GEO EHF
National Umpire GJERGJEK Niko SLO EHF
National Umpire DONCULAS Karolis LTU EHF
National Umpire YUKLYAEVSKIKH Nikita RUS EHF
Appointments
2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04 2019-07-04
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 GEO v LUX (Pool B)
10:00:00
LANGER Roland (AUT) YUKLYAEVSKIKH Nikita (RUS) BEKYAROVA Marina (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
HAJATYAN Davit (ARM) KARTALOVA Eli (BUL)  
02 FIN v SLO (Pool B)
11:00:00
PANAJOTOV Georgi (BUL) YUKLYAEVSKIKH Nikita (RUS) MARINOVA Kristin (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
DENIS Maxime (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL)  
03 ARM v RUS (Pool A)
12:00:00
TEVDORADZE Tornike (GEO) LANGER Roland (AUT) KARTALOVA Eli (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
HARDY Corentin (BEL) MARINOVA Kristin (BUL)  
04 BUL v GIB (Pool A)
13:00:00
GJERGJEK Niko (SLO) DENIS Maxime (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
DONCULAS Karolis (LTU) KARTALOVA Eli (BUL)  
05 FIN v GEO (Pool B)
16:00:00
HAJATYAN Davit (ARM) DENIS Maxime (BEL) MARINOVA Kristin (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
HARDY Corentin (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL)  
06 LUX v SLO (Pool B)
17:00:00
YUKLYAEVSKIKH Nikita (RUS) DONCULAS Karolis (LTU) KARTALOVA Eli (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
PANAJOTOV Georgi (BUL) MARINOVA Kristin (BUL)  
07 GIB v RUS (Pool A)
18:00:00
LANGER Roland (AUT) DONCULAS Karolis (LTU) WEISHAUPT Marco (SUI) van WOENSEL Bart Jan (NED)
DENIS Maxime (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL)  
08 ARM v BUL (Pool A)
19:00:00
TEVDORADZE Tornike (GEO) HARDY Corentin (BEL) van WOENSEL Bart Jan (NED) WEISHAUPT Marco (SUI)
GJERGJEK Niko (SLO) MARINOVA Kristin (BUL)  
2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06 2019-07-06
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
17 LUX v GEO (5th-8th Place)
09:00:00
DENIS Maxime (BEL) DONCULAS Karolis (LTU) BEKYAROVA Marina (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
HAJATYAN Davit (ARM) KARTALOVA Eli (BUL)  
18 ARM v FIN (5th-8th Place)
10:10:00
GJERGJEK Niko (SLO) TEVDORADZE Tornike (GEO) BEKYAROVA Marina (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
LANGER Roland (AUT) MARINOVA Kristin (BUL)  
19 RUS v GIB (SF1)
11:20:00
PANAJOTOV Georgi (BUL) TEVDORADZE Tornike (GEO) KARTALOVA Eli (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
HARDY Corentin (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL)  
20 SLO v BUL (SF2)
12:30:00
YUKLYAEVSKIKH Nikita (RUS) DENIS Maxime (BEL) van WOENSEL Bart Jan (NED) WEISHAUPT Marco (SUI)
DONCULAS Karolis (LTU) BEKYAROVA Marina (BUL)  
21 GEO v ARM (7th/8th Place)
14:30:00
HARDY Corentin (BEL) LANGER Roland (AUT) BEKYAROVA Marina (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
GJERGJEK Niko (SLO) KARTALOVA Eli (BUL)  
22 LUX v FIN (5th/6th Place)
15:40:00
TEVDORADZE Tornike (GEO) PANAJOTOV Georgi (BUL) KARTALOVA Eli (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
HAJATYAN Davit (ARM) BEKYAROVA Marina (BUL)  
23 GIB v SLO (3rd/4th Place)
16:50:00
DONCULAS Karolis (LTU) PANAJOTOV Georgi (BUL) BEKYAROVA Marina (BUL) van WOENSEL Bart Jan (NED)
YUKLYAEVSKIKH Nikita (RUS) KARTALOVA Eli (BUL)  
24 RUS v BUL (Final)
18:00:00
LANGER Roland (AUT) HARDY Corentin (BEL) BEKYAROVA Marina (BUL) WEISHAUPT Marco (SUI)
DENIS Maxime (BEL) KARTALOVA Eli (BUL)