EuroHockey Indoor Club Cup 2022 Men

Alanya, Turkey

11 - 13 Feb 2022

Local Time 2022-01-27 09:07:39
Senior Mens Indoor

AZSAWFPOZNAN
ZELINA
2 weeks from now
Pool A
ROTWKOLN
COMPLUTENSE
2 weeks from now
Pool A
POST
ELEKTROSTAL
2 weeks from now
Pool B
MINSK
GAZIANTEP
2 weeks from now
Pool B
COMPLUTENSE
ZELINA
2 weeks from now
Pool A
AZSAWFPOZNAN
ROTWKOLN
2 weeks from now
Pool A
MINSK
POST
2 weeks from now
Pool B
ELEKTROSTAL
GAZIANTEP
2 weeks from now
Pool B
ROTWKOLN
ZELINA
2 weeks from now
Pool A
COMPLUTENSE
AZSAWFPOZNAN
2 weeks from now
Pool A
ELEKTROSTAL
MINSK
2 weeks from now
Pool B
POST
GAZIANTEP
2 weeks from now
Pool B
4th Pool A
4th Pool B
2 weeks from now
Pool C
3rd Pool A
3rd Pool B
2 weeks from now
Pool C
1st Pool B
2nd Pool A
2 weeks from now
SF1
1st Pool A
2nd Pool B
2 weeks from now
SF2
3rd Pool A
4th Pool B
2 weeks from now
Pool C
3rd Pool B
4th Pool A
2 weeks from now
Pool C
Loser SF1
Loser SF2
2 weeks from now
3rd/4th Place
Winner SF1
Winner SF2
2 weeks from now
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate WARRIS Rogier NED EHF
Judge DECROUPETTE Marc BEL EHF
Judge DEMIR Çetin TUR NA
Judge KANIK Alperen TUR NA
Judge VOSSEBEIN Nils GER EHF
Umpires Manager MAYA-PEREZ Gregory FRA EHF
Umpire BARRON Lee ENG EHF
Umpire FEDENCZUK Alex SCO EHF
Umpire GHOLAMI-EILMER Michael AUT EHF
Umpire GOLOVANOV Mikhail RUS EHF
Umpire HRACHOU Aliaksandr BLR EHF
Umpire KODDE Johannes POR EHF
Umpire MEISSNER Tim GER EHF
Umpire ORZEL Lukasz POL EHF
Umpire OTTEN Michiel NED EHF
Appointments
2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11 2022-02-11
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 AZSAWFPOZNAN v ZELINA (Pool A)
09:30:00
 
02 ROTWKOLN v COMPLUTENSE (Pool A)
10:45:00
 
03 POST v ELEKTROSTAL (Pool B)
12:00:00
 
04 MINSK v GAZIANTEP (Pool B)
13:15:00
 
05 COMPLUTENSE v ZELINA (Pool A)
15:00:00
 
06 AZSAWFPOZNAN v ROTWKOLN (Pool A)
16:15:00
 
07 MINSK v POST (Pool B)
17:30:00
 
08 ELEKTROSTAL v GAZIANTEP (Pool B)
18:45:00
 
2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12 2022-02-12
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 ROTWKOLN v ZELINA (Pool A)
09:00:00
 
10 COMPLUTENSE v AZSAWFPOZNAN (Pool A)
10:15:00
 
11 ELEKTROSTAL v MINSK (Pool B)
11:30:00
 
12 POST v GAZIANTEP (Pool B)
12:45:00
 
13 4th Pool A v 4th Pool B (Pool C)
16:45:00
 
14 3rd Pool A v 3rd Pool B (Pool C)
18:00:00
 
15 1st Pool B v 2nd Pool A (SF1)
19:15:00
 
16 1st Pool A v 2nd Pool B (SF2)
20:45:00
 
2022-02-13 2022-02-13 2022-02-13 2022-02-13
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
17 3rd Pool A v 4th Pool B (Pool C)
10:15:00
 
18 3rd Pool B v 4th Pool A (Pool C)
11:30:00
 
19 Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place)
13:00:00
 
20 Winner SF1 v Winner SF2 (Final)
14:30:00