EuroHockey Indoor Club Trophy 2020 Women

Šiauliai, Lithuania

21 - 23 Feb 2020

Local Time 2020-04-04 05:14:38
Senior Womens Indoor

WETTINGEN
LORENZONI
6 - 4
Pool A
ZELINA
GAZIANTEP
2 - 7
Pool A
SLAVIAPRAGUE
DOUAI
7 - 1
Pool B
WATDUCKS
GINSTREKTE
4 - 2
Pool B
LORENZONI
GAZIANTEP
1 - 3
Pool A
ZELINA
WETTINGEN
1 - 11
Pool A
SLAVIAPRAGUE
WATDUCKS
2 - 5
Pool D, Pool B
GINSTREKTE
DOUAI
6 - 1
Pool C, Pool B
WETTINGEN
GAZIANTEP
2 - 1
Pool D, Pool A
LORENZONI
ZELINA
8 - 3
Pool C, Pool A
WATDUCKS
DOUAI
7 - 6
Pool B
GINSTREKTE
SLAVIAPRAGUE
4 - 6
Pool B
ZELINA
DOUAI
2 - 7
Pool C
LORENZONI
GINSTREKTE
1 - 3
Pool C
GAZIANTEP
SLAVIAPRAGUE
2 - 3
Pool D
WETTINGEN
WATDUCKS
0 - 2
Pool D
GINSTREKTE
ZELINA
10 - 1
Pool C
LORENZONI
DOUAI
4 - 3
Pool C
WATDUCKS
GAZIANTEP
2 - 2
Pool D
WETTINGEN
SLAVIAPRAGUE
4 - 1
Pool D
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate PETITJEAN Sylvie FRA EHF
Technical Officer VILCHEZ Emilia ESP EHF
Judge ZAHARIEVA Marina BUL EHF
Judge BUCMIS Lukas LTU NA
Judge PORTER Erica IRL EHF
Judge IVANAUSKAITE Monika LTU NA
Judge LISKAUSKIENE Jolanta LTU NA
Umpires Manager KELLEHER Tony ENG EHF
Umpires Manager KNIPE Louise ENG EHF
Neutral Umpire BROWNE Tara IRL EHF
Neutral Umpire BALJON Lisette NED EHF
National Umpire KAYA Merve TUR EHF
National Umpire KAVANOVA Daniela CZE EHF
National Umpire MIHAJLOVIĆ Una CRO EHF
National Umpire MOCKAITYTE Kamile LTU EHF
National Umpire GERÖ Miriam AUT EHF
National Umpire FRANCHOMME Alexandrine FRA EHF
National Umpire SERGEANT Magali BEL EHF
National Umpire AMOROSINI Ilaria ITA EHF
Appointments
2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21 2020-02-21
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 WETTINGEN v LORENZONI (Pool A)
09:30:00
GERÖ Miriam (AUT) BROWNE Tara (IRL) PORTER Erica (IRL) VILCHEZ Emilia (ESP)
FRANCHOMME Alexandrine (FRA) BUCMIS Lukas (LTU)  
02 ZELINA v GAZIANTEP (Pool A)
10:45:00
MOCKAITYTE Kamile (LTU) KAVANOVA Daniela (CZE) BUCMIS Lukas (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)
AMOROSINI Ilaria (ITA) PORTER Erica (IRL)  
03 SLAVIAPRAGUE v DOUAI (Pool B)
12:00:00
SERGEANT Magali (BEL) BROWNE Tara (IRL) IVANAUSKAITE Monika (LTU) ZAHARIEVA Marina (BUL)
MIHAJLOVIĆ Una (CRO) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU)  
04 WATDUCKS v GINSTREKTE (Pool B)
13:15:00
KAYA Merve (TUR) KAVANOVA Daniela (CZE) BUCMIS Lukas (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)
BALJON Lisette (NED) ZAHARIEVA Marina (BUL)  
05 LORENZONI v GAZIANTEP (Pool A)
15:00:00
BROWNE Tara (IRL) SERGEANT Magali (BEL) ZAHARIEVA Marina (BUL) PORTER Erica (IRL)
FRANCHOMME Alexandrine (FRA) IVANAUSKAITE Monika (LTU)  
06 ZELINA v WETTINGEN (Pool A)
16:15:00
BALJON Lisette (NED) KAYA Merve (TUR) ZAHARIEVA Marina (BUL) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU)
KAVANOVA Daniela (CZE) BUCMIS Lukas (LTU)  
07 SLAVIAPRAGUE v WATDUCKS (Pool D, Pool B)
17:30:00
GERÖ Miriam (AUT) FRANCHOMME Alexandrine (FRA) PORTER Erica (IRL) IVANAUSKAITE Monika (LTU)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)  
08 GINSTREKTE v DOUAI (Pool C, Pool B)
18:45:00
MIHAJLOVIĆ Una (CRO) KAYA Merve (TUR) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)
AMOROSINI Ilaria (ITA) ZAHARIEVA Marina (BUL)  
2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22 2020-02-22
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 WETTINGEN v GAZIANTEP (Pool D, Pool A)
09:00:00
BALJON Lisette (NED) FRANCHOMME Alexandrine (FRA) VILCHEZ Emilia (ESP) BUCMIS Lukas (LTU)
MOCKAITYTE Kamile (LTU) IVANAUSKAITE Monika (LTU)  
10 LORENZONI v ZELINA (Pool C, Pool A)
10:15:00
KAVANOVA Daniela (CZE) FRANCHOMME Alexandrine (FRA) IVANAUSKAITE Monika (LTU) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU)
SERGEANT Magali (BEL) PORTER Erica (IRL)  
11 WATDUCKS v DOUAI (Pool B)
11:30:00
KAYA Merve (TUR) BALJON Lisette (NED) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU) ZAHARIEVA Marina (BUL)
GERÖ Miriam (AUT) BUCMIS Lukas (LTU)  
12 GINSTREKTE v SLAVIAPRAGUE (Pool B)
12:45:00
BROWNE Tara (IRL) AMOROSINI Ilaria (ITA) PORTER Erica (IRL) VILCHEZ Emilia (ESP)
MIHAJLOVIĆ Una (CRO) ZAHARIEVA Marina (BUL)  
13 ZELINA v DOUAI (Pool C)
16:30:00
MOCKAITYTE Kamile (LTU) GERÖ Miriam (AUT) PORTER Erica (IRL) BUCMIS Lukas (LTU)
BROWNE Tara (IRL) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU)  
14 LORENZONI v GINSTREKTE (Pool C)
17:45:00
FRANCHOMME Alexandrine (FRA) KAYA Merve (TUR) IVANAUSKAITE Monika (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)
MIHAJLOVIĆ Una (CRO) PORTER Erica (IRL)  
15 GAZIANTEP v SLAVIAPRAGUE (Pool D)
19:00:00
GERÖ Miriam (AUT) MOCKAITYTE Kamile (LTU) ZAHARIEVA Marina (BUL) LISKAUSKIENE Jolanta (LTU)
SERGEANT Magali (BEL) IVANAUSKAITE Monika (LTU)  
16 WETTINGEN v WATDUCKS (Pool D)
20:15:00
BALJON Lisette (NED) KAVANOVA Daniela (CZE) BUCMIS Lukas (LTU) VILCHEZ Emilia (ESP)
AMOROSINI Ilaria (ITA) ZAHARIEVA Marina (BUL)