EuroHockey Indoor Club Challenge II 2020 Men

Bratislava, Slovakia

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-28 21:30:59
Senior Mens Indoor

ADJARA
AKER
1 - 6
Pool A
BALTICCHAMPS
LIPOVCI
3 - 4
Pool A
ELEKTROVOJVO
KILPPARI
1 - 2
Pool A
ADJARA
RACA
2 - 15
Pool A
BALTICCHAMPS
AKER
4 - 0
Pool A
ELEKTROVOJVO
LIPOVCI
3 - 10
Pool A
RACA
KILPPARI
10 - 1
Pool A
ADJARA
LIPOVCI
0 - 13
Pool A
AKER
ELEKTROVOJVO
7 - 3
Pool A
KILPPARI
BALTICCHAMPS
0 - 5
Pool A
LIPOVCI
RACA
4 - 4
Pool A
ELEKTROVOJVO
ADJARA
3 - 1
Pool A
AKER
KILPPARI
3 - 3
Pool A
BALTICCHAMPS
RACA
0 - 2
Pool A
ELEKTROVOJVO
BALTICCHAMPS
0 - 7
Pool A
KILPPARI
ADJARA
5 - 3
Pool A
AKER
LIPOVCI
4 - 11
Pool A
ELEKTROVOJVO
RACA
3 - 18
Pool A
ADJARA
BALTICCHAMPS
2 - 12
Pool A
LIPOVCI
KILPPARI
9 - 1
Pool A
AKER
RACA
1 - 9
Pool A
Goal Scorers
Day 3 after 21 games played - February 16
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
KPH Rača (SVK) 13 JELAČIČ Matej 10 6 2 18
HK Lipovci (SLO) 3 MESARIČ Martin 15 1 0 16
Baltic Champs (LTU) 4 BALSIUKAS Žygimantas 1 8 1 10
KPH Rača (SVK) 15 VODENKA Tomáš 7 2 0 9
KPH Rača (SVK) 8 HRUŠKA Matej 8 0 0 8
HK Lipovci (SLO) 17 MESARIČ Dominik 4 4 0 8
Baltic Champs (LTU) 14 JACKEVIČIUS Darius 7 0 0 7
KPH Rača (SVK) 12 VACHA Tomas 3 4 0 7
HK Lipovci (SLO) 21 VEGIČ Luka 7 0 0 7
Baltic Champs (LTU) 2 JANUKAITIS Lukas 5 1 0 6
Mortensrud-Aker SK (NOR) 9 RATHORE Saim Emer 3 2 1 6
HK Lipovci (SLO) 23 KATOVSKI Petar 5 0 0 5
KPH Rača (SVK) 20 PARAJKA Matúš 3 2 0 5
Club Adjara (GEO) 7 TEDORADZE Gia 3 2 0 5
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 3 ALIJAJ Ardian 4 0 0 4
KPH Rača (SVK) 14 GARAJ Richard 4 0 0 4
Mortensrud-Aker SK (NOR) 10 RATHORE Zarq Shamshir 1 2 1 4
KPH Rača (SVK) 10 ROMANEC Tomas 0 1 3 4
HK Lipovci (SLO) 11 STANKO Boštjan 4 0 0 4
Mortensrud-Aker SK (NOR) 11 AHMED Hunnain 3 0 0 3
Mortensrud-Aker SK (NOR) 5 ASIF Talha 1 2 0 3
Baltic Champs (LTU) 8 JACKEVIČIUS Algirdas 2 1 0 3
Mortensrud-Aker SK (NOR) 12 JANJUA Zain 3 0 0 3
HK Lipovci (SLO) 7 MESARIČ Robert 1 2 0 3
HC Kilppari (FIN) 9 RANTALA Tommi 2 1 0 3
HK Lipovci (SLO) 15 STANKO Uroš 3 0 0 3
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 8 ĆULIBRK Dragan 3 0 0 3
KPH Rača (SVK) 23 BITTER Ondrej 2 0 0 2
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 9 GUŽVICA Vasa 0 1 1 2
Baltic Champs (LTU) 16 KAŠĖTA Ernestas 2 0 0 2
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 11 KRASNIĆI Sedat 0 2 0 2
HK Lipovci (SLO) 9 MAUČEC Franc 0 1 1 2
HC Kilppari (FIN) 10 MÄÄTTÄNEN Santeri 1 1 0 2
HC Kilppari (FIN) 2 PANSCHIN Andrei 0 0 2 2
HK Lipovci (SLO) 20 PAVLINJEK Boštjan 2 0 0 2
HC Kilppari (FIN) 3 RUOHONEN Henri 1 1 0 2
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 4 STAMENKOVIĆ Marko 2 0 0 2
Mortensrud-Aker SK (NOR) 15 AHMED Danial 1 0 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 3 CHAUDRY Ihtsham Ahmed 1 0 0 1
Club Adjara (GEO) 2 DAVITADZE Davit 0 1 0 1
Baltic Champs (LTU) 3 GRIDZIUŠKA Giedrius 1 0 0 1
HC Kilppari (FIN) 11 HAAPANEN Henri 1 0 0 1
HC Kilppari (FIN) 5 HÄMÄLÄINEN Mikael 0 1 0 1
HC Kilppari (FIN) 6 KARJALAINEN Santeri 1 0 0 1
Club Adjara (GEO) 4 KOBULADZE Enriko 1 0 0 1
Club Adjara (GEO) 8 KOKOLADZE Murad 0 1 0 1
Baltic Champs (LTU) 13 MAŽULIS Lukas 0 0 1 1
KPH Rača (SVK) 4 ROMANEC Michal 1 0 0 1
Baltic Champs (LTU) 11 STANIŠAUSKAS Arminas 0 1 0 1
Club Adjara (GEO) 11 TAKIDZE Tornike 0 1 0 1
HK Lipovci (SLO) 5 TRATNJEK Marcel 1 0 0 1
      130 52 13 195
Cards
Day 3 after 21 games played - February 16
Team # Player Red Yellow Green
Club Adjara (GEO) 3 TARIELADZE Alekxsandre 0 0 1
Club Adjara (GEO) 4 KOBULADZE Enriko 0 0 1
Club Adjara (GEO) 7 TEDORADZE Gia 0 1 0
Club Adjara (GEO) 9 TSETSHLADZE Zurab 0 0 1
Club Adjara (GEO) 11 TAKIDZE Tornike 0 0 2
Mortensrud-Aker SK (NOR) 9 RATHORE Saim Emer 0 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 10 RATHORE Zarq Shamshir 1 2 0
Mortensrud-Aker SK (NOR) 11 AHMED Hunnain 0 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 13 ZAIDI Syed Yasir Abbas 0 1 0
Baltic Champs (LTU) 2 JANUKAITIS Lukas 0 1 0
Baltic Champs (LTU) 3 GRIDZIUŠKA Giedrius 0 0 1
Baltic Champs (LTU) 8 JACKEVIČIUS Algirdas 0 1 0
Baltic Champs (LTU) 9 ČERNIAUSKAS Deividas 0 0 2
Baltic Champs (LTU) 14 JACKEVIČIUS Darius 0 1 0
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 5 IVETIĆ Đorđe 1 2 0
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 7 TOPALOV Dragan 0 0 1
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 8 ĆULIBRK Dragan 0 3 3
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 9 GUŽVICA Vasa 0 0 1
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 10 DŽODAN Nikola 0 1 0
HK Elektrovojvodina Novi Sad (SRB) 11 KRASNIĆI Sedat 0 1 1
HC Kilppari (FIN) 3 RUOHONEN Henri 0 0 1
HC Kilppari (FIN) 5 HÄMÄLÄINEN Mikael 0 1 0
HC Kilppari (FIN) 8 LINDROOS Sami 0 0 1
HC Kilppari (FIN) 10 MÄÄTTÄNEN Santeri 0 1 1
HC Kilppari (FIN) 16 ALENIUS Waltteri 0 0 1
HK Lipovci (SLO) 7 MESARIČ Robert 0 0 1
HK Lipovci (SLO) 9 MAUČEC Franc 0 0 1
HK Lipovci (SLO) 11 STANKO Boštjan 0 0 1
HK Lipovci (SLO) 15 STANKO Uroš 0 1 0
HK Lipovci (SLO) 21 VEGIČ Luka 0 1 0
KPH Rača (SVK) 4 ROMANEC Michal 0 0 1
KPH Rača (SVK) 10 ROMANEC Tomas 0 0 1
KPH Rača (SVK) 12 VACHA Tomas 0 2 0
KPH Rača (SVK) 14 GARAJ Richard 0 0 1
KPH Rača (SVK) 15 VODENKA Tomáš 0 0 2
KPH Rača (SVK) 20 PARAJKA Matúš 0 0 1
KPH Rača (SVK) 23 BITTER Ondrej 0 0 1
      2 20 30