EuroHockey Indoor Club Challenge I 2020 Men

Varna-Kamchia, Bulgaria

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-27 19:13:03
Senior Mens Indoor

SLAGELSE
CARDIFFMET
6 - 3
Pool D, Pool B
WILDCATS
SOROKSARI
4 - 3
Pool C, Pool B
RAKOVNIK
OKSVINNITSA
5 - 6
Pool A
HCBRA
SLAVIA1921
5 - 0
Pool A
CARDIFFMET
SOROKSARI
3 - 3
Pool B
WILDCATS
SLAGELSE
2 - 4
Pool B
HCBRA
RAKOVNIK
5 - 4
Pool A
OKSVINNITSA
SLAVIA1921
17 - 2
Pool A
SLAGELSE
SOROKSARI
5 - 4
Pool B
CARDIFFMET
WILDCATS
5 - 3
Pool B
OKSVINNITSA
HCBRA
3 - 2
Pool D, Pool A
RAKOVNIK
SLAVIA1921
17 - 3
Pool C, Pool A
SLAVIA1921
SOROKSARI
6 - 4
Pool C
RAKOVNIK
WILDCATS
4 - 2
Pool C
HCBRA
CARDIFFMET
1 - 2
Pool D
OKSVINNITSA
SLAGELSE
10 - 5
Pool D
WILDCATS
SLAVIA1921
9 - 0
Pool C
RAKOVNIK
SOROKSARI
10 - 3
Pool C
SLAGELSE
HCBRA
5 - 3
Pool D
OKSVINNITSA
CARDIFFMET
2 - 1
Pool D
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate SLUYK Cees NED EHF
Technical Officer KNECHTEN Andreas GER EHF
Judge BEKYAROVA Marina BUL NA
Judge ZAHARIEV Alexander BUL NA
Judge ZAHARIEV Vesselin BUL NA
Judge DIXON Ross SCO EHF
Judge CHERE Richard ENG EHF
Umpires Manager EILMER Thomas AUT EHF
Umpires Manager EVANS Karen WAL EHF
Neutral Umpire HOLEK Tomas CZE EHF
Neutral Umpire TARNOCZI Oliver AUT EHF
National Umpire GAVELA Diego ESP EHF
National Umpire de LANGE Michel NED EHF
National Umpire PANAJOTOV Georgi BUL EHF
National Umpire ROBERTS Kevin WAL EHF
National Umpire RUZZAK Duncan SCO EHF
National Umpire VETROVSKY Petr CZE EHF
National Umpire CHARLES Isaac ENG EHF
National Umpire ALTADONNA Giacomo ITA EHF
Appointments
2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 SLAGELSE v CARDIFFMET (Pool D, Pool B)
09:30:00
HOLEK Tomas (CZE) PANAJOTOV Georgi (BUL) DIXON Ross (SCO) KNECHTEN Andreas (GER)
de LANGE Michel (NED) BEKYAROVA Marina (BUL)  
02 WILDCATS v SOROKSARI (Pool C, Pool B)
10:45:00
VETROVSKY Petr (CZE) CHARLES Isaac (ENG) ZAHARIEV Vesselin (BUL) CHERE Richard (ENG)
ALTADONNA Giacomo (ITA) ZAHARIEV Alexander (BUL)  
03 RAKOVNIK v OKSVINNITSA (Pool A)
12:00:00
TARNOCZI Oliver (AUT) PANAJOTOV Georgi (BUL) ZAHARIEV Alexander (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
GAVELA Diego (ESP) BEKYAROVA Marina (BUL)  
04 HCBRA v SLAVIA1921 (Pool A)
13:15:00
ROBERTS Kevin (WAL) CHARLES Isaac (ENG) ZAHARIEV Vesselin (BUL) DIXON Ross (SCO)
RUZZAK Duncan (SCO) CHERE Richard (ENG)  
05 CARDIFFMET v SOROKSARI (Pool B)
15:00:00
VETROVSKY Petr (CZE) GAVELA Diego (ESP) BEKYAROVA Marina (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
PANAJOTOV Georgi (BUL) ZAHARIEV Vesselin (BUL)  
06 WILDCATS v SLAGELSE (Pool B)
16:15:00
HOLEK Tomas (CZE) ALTADONNA Giacomo (ITA) ZAHARIEV Alexander (BUL) CHERE Richard (ENG)
de LANGE Michel (NED) BEKYAROVA Marina (BUL)  
07 HCBRA v RAKOVNIK (Pool A)
17:30:00
TARNOCZI Oliver (AUT) PANAJOTOV Georgi (BUL) ZAHARIEV Vesselin (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
GAVELA Diego (ESP) DIXON Ross (SCO)  
08 OKSVINNITSA v SLAVIA1921 (Pool A)
18:45:00
RUZZAK Duncan (SCO) ALTADONNA Giacomo (ITA) ZAHARIEV Alexander (BUL) DIXON Ross (SCO)
CHARLES Isaac (ENG) CHERE Richard (ENG)  
2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 SLAGELSE v SOROKSARI (Pool B)
09:00:00
HOLEK Tomas (CZE) RUZZAK Duncan (SCO) DIXON Ross (SCO) KNECHTEN Andreas (GER)
GAVELA Diego (ESP) BEKYAROVA Marina (BUL)  
10 CARDIFFMET v WILDCATS (Pool B)
10:15:00
VETROVSKY Petr (CZE) de LANGE Michel (NED) ZAHARIEV Alexander (BUL) CHERE Richard (ENG)
TARNOCZI Oliver (AUT) ZAHARIEV Vesselin (BUL)  
11 OKSVINNITSA v HCBRA (Pool D, Pool A)
11:30:00
RUZZAK Duncan (SCO) HOLEK Tomas (CZE) DIXON Ross (SCO) ZAHARIEV Vesselin (BUL)
PANAJOTOV Georgi (BUL) BEKYAROVA Marina (BUL)  
12 RAKOVNIK v SLAVIA1921 (Pool C, Pool A)
12:45:00
ALTADONNA Giacomo (ITA) de LANGE Michel (NED) ZAHARIEV Alexander (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
CHARLES Isaac (ENG) CHERE Richard (ENG)  
13 SLAVIA1921 v SOROKSARI (Pool C)
16:30:00
ALTADONNA Giacomo (ITA) VETROVSKY Petr (CZE) ZAHARIEV Vesselin (BUL) CHERE Richard (ENG)
de LANGE Michel (NED) DIXON Ross (SCO)  
14 RAKOVNIK v WILDCATS (Pool C)
17:45:00
ROBERTS Kevin (WAL) TARNOCZI Oliver (AUT) BEKYAROVA Marina (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
GAVELA Diego (ESP) ZAHARIEV Alexander (BUL)  
15 HCBRA v CARDIFFMET (Pool D)
19:00:00
HOLEK Tomas (CZE) VETROVSKY Petr (CZE) ZAHARIEV Vesselin (BUL) DIXON Ross (SCO)
CHARLES Isaac (ENG) BEKYAROVA Marina (BUL)  
16 OKSVINNITSA v SLAGELSE (Pool D)
20:15:00
RUZZAK Duncan (SCO) GAVELA Diego (ESP) ZAHARIEV Alexander (BUL) KNECHTEN Andreas (GER)
TARNOCZI Oliver (AUT) CHERE Richard (ENG)