EuroHockey Indoor Club Trophy 2020 Men

Alanya, Turkey

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-28 23:53:28
Senior Mens Indoor

EASTGRIN
THREEROCK
6 - 3
Pool A
SCHC
ZELINA
3 - 6
Pool A
WETTINGEN
RONCHIN
5 - 9
Pool B
GAZIANTEP
LOUSADA
8 - 5
Pool B
ZELINA
THREEROCK
6 - 1
Pool A
EASTGRIN
SCHC
5 - 4
Pool A
RONCHIN
LOUSADA
6 - 4
Pool B
GAZIANTEP
WETTINGEN
7 - 2
Pool B
SCHC
THREEROCK
5 - 1
Pool C, Pool A
ZELINA
EASTGRIN
7 - 4
Pool D, Pool A
WETTINGEN
LOUSADA
10 - 4
Pool C, Pool B
RONCHIN
GAZIANTEP
8 - 9
Pool D, Pool B
THREEROCK
LOUSADA
1 - 1
Pool C
SCHC
WETTINGEN
6 - 2
Pool C
EASTGRIN
RONCHIN
7 - 7
Pool D
ZELINA
GAZIANTEP
5 - 8
Pool D
WETTINGEN
THREEROCK
4 - 5
Pool C
SCHC
LOUSADA
6 - 2
Pool C
ZELINA
RONCHIN
11 - 10
Pool D
GAZIANTEP
EASTGRIN
6 - 4
Pool D
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate ELLCOCK David ENG EHF
Technical Officer TAYLOR John WAL EHF
Judge HIPPLER Peter GER EHF
Judge van WOENSEL Bart Jan NED EHF
Judge GHOBADILARIMI Mahsa TUR NA
Judge TURHAN Neşet TUR NA
Judge SAHIN Ali Temmuz TUR NA
Umpires Manager HERON John SCO EHF
Umpires Manager SEDY Brigitta AUT EHF
Neutral Umpire FEDENCZUK Alex SCO EHF
Neutral Umpire GOLOVANOV Mikhail RUS EHF
National Umpire OLIVIER Simon FRA EHF
National Umpire ABBOTT Rob IRL EHF
National Umpire MESSERLI Benjamin SUI EHF
National Umpire KODDE Johannes POR EHF
National Umpire CHARLES Jake ENG EHF
National Umpire HEMBRECHT Pieter NED EHF
National Umpire GRGUREV Ivan CRO EHF
National Umpire CILKIZ Mahmut TUR EHF
Appointments
2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 EASTGRIN v THREEROCK (Pool A)
09:30:00
CILKIZ Mahmut (TUR) GOLOVANOV Mikhail (RUS) HIPPLER Peter (GER) TAYLOR John (WAL)
KODDE Johannes (POR) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
02 SCHC v ZELINA (Pool A)
10:45:00
FEDENCZUK Alex (SCO) OLIVIER Simon (FRA) van WOENSEL Bart Jan (NED) TAYLOR John (WAL)
MESSERLI Benjamin (SUI) SAHIN Ali Temmuz (TUR)  
03 WETTINGEN v RONCHIN (Pool B)
12:00:00
ABBOTT Rob (IRL) FEDENCZUK Alex (SCO) TURHAN Neşet (TUR) HIPPLER Peter (GER)
HEMBRECHT Pieter (NED) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
04 GAZIANTEP v LOUSADA (Pool B)
13:15:00
GOLOVANOV Mikhail (RUS) ABBOTT Rob (IRL) HIPPLER Peter (GER) TAYLOR John (WAL)
CHARLES Jake (ENG) van WOENSEL Bart Jan (NED)  
05 ZELINA v THREEROCK (Pool A)
15:00:00
OLIVIER Simon (FRA) MESSERLI Benjamin (SUI) SAHIN Ali Temmuz (TUR) van WOENSEL Bart Jan (NED)
KODDE Johannes (POR) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
06 EASTGRIN v SCHC (Pool A)
16:15:00
GOLOVANOV Mikhail (RUS) FEDENCZUK Alex (SCO) HIPPLER Peter (GER) TAYLOR John (WAL)
CILKIZ Mahmut (TUR) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
07 RONCHIN v LOUSADA (Pool B)
17:30:00
GRGUREV Ivan (CRO) HEMBRECHT Pieter (NED) SAHIN Ali Temmuz (TUR) van WOENSEL Bart Jan (NED)
ABBOTT Rob (IRL) TURHAN Neşet (TUR)  
08 GAZIANTEP v WETTINGEN (Pool B)
18:45:00
FEDENCZUK Alex (SCO) OLIVIER Simon (FRA) HIPPLER Peter (GER) TAYLOR John (WAL)
CHARLES Jake (ENG) van WOENSEL Bart Jan (NED)  
2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 SCHC v THREEROCK (Pool C, Pool A)
09:00:00
CILKIZ Mahmut (TUR) KODDE Johannes (POR) SAHIN Ali Temmuz (TUR) TAYLOR John (WAL)
FEDENCZUK Alex (SCO) TURHAN Neşet (TUR)  
10 ZELINA v EASTGRIN (Pool D, Pool A)
10:15:00
OLIVIER Simon (FRA) GOLOVANOV Mikhail (RUS) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI) HIPPLER Peter (GER)
MESSERLI Benjamin (SUI) TURHAN Neşet (TUR)  
11 WETTINGEN v LOUSADA (Pool C, Pool B)
11:30:00
ABBOTT Rob (IRL) FEDENCZUK Alex (SCO) SAHIN Ali Temmuz (TUR) van WOENSEL Bart Jan (NED)
CHARLES Jake (ENG) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
12 RONCHIN v GAZIANTEP (Pool D, Pool B)
12:45:00
HEMBRECHT Pieter (NED) GOLOVANOV Mikhail (RUS) van WOENSEL Bart Jan (NED) TAYLOR John (WAL)
GRGUREV Ivan (CRO) HIPPLER Peter (GER)  
13 THREEROCK v LOUSADA (Pool C)
16:30:00
OLIVIER Simon (FRA) FEDENCZUK Alex (SCO) TURHAN Neşet (TUR) TAYLOR John (WAL)
GRGUREV Ivan (CRO) van WOENSEL Bart Jan (NED)  
14 SCHC v WETTINGEN (Pool C)
17:45:00
CHARLES Jake (ENG) ABBOTT Rob (IRL) SAHIN Ali Temmuz (TUR) HIPPLER Peter (GER)
CILKIZ Mahmut (TUR) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)  
15 EASTGRIN v RONCHIN (Pool D)
19:00:00
HEMBRECHT Pieter (NED) ABBOTT Rob (IRL) TURHAN Neşet (TUR) van WOENSEL Bart Jan (NED)
KODDE Johannes (POR) SAHIN Ali Temmuz (TUR)  
16 ZELINA v GAZIANTEP (Pool D)
20:15:00
GOLOVANOV Mikhail (RUS) FEDENCZUK Alex (SCO) HIPPLER Peter (GER) TAYLOR John (WAL)
MESSERLI Benjamin (SUI) GHOBADILARIMI Mahsa (IRI)