TFP EuroHockey Indoor Club Cup 2020 Men

Poznan, Poland

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-28 21:45:50
Senior Mens Indoor

ARMINEN
WHITESTAR
5 - 1
Pool B
ALSTER
COMPLUTENSE
5 - 4
Pool B
PARTILLE
MINSK
3 - 8
Pool A
DIN STROIT
GRUNWPOZN
4 - 5
Pool A
WHITESTAR
COMPLUTENSE
5 - 6
Pool C, Pool B
ALSTER
ARMINEN
4 - 5
Pool B
DIN STROIT
PARTILLE
7 - 7
Pool C, Pool A
MINSK
GRUNWPOZN
2 - 4
Pool A
ARMINEN
COMPLUTENSE
4 - 5
Pool B
WHITESTAR
ALSTER
8 - 10
Pool B
MINSK
DIN STROIT
4 - 1
Pool A
PARTILLE
GRUNWPOZN
4 - 6
Pool A
PARTILLE
WHITESTAR
6 - 9
Pool C
DIN STROIT
COMPLUTENSE
2 - 3
Pool C
ARMINEN
MINSK
3 - 2
SF1
GRUNWPOZN
ALSTER
5 - 6
SF2
DIN STROIT
WHITESTAR
7 - 5
Pool C
COMPLUTENSE
PARTILLE
8 - 4
Pool C
MINSK
GRUNWPOZN
4 - 3
3rd/4th Place
ARMINEN
ALSTER
1 - 3
Final
Goal Scorers
Day 3 after 20 games played - February 16
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Royal White Star HC (BEL) 9 SIMAR Philippe 11 8 1 20
Partille SC (SWE) 28 BJÖRKMAN Johan 10 2 2 14
C.H. SPV Complutense (ESP) 10 COBOS Ignacio 4 3 2 9
Royal White Star HC (BEL) 25 DYKMANS Gaëtan 7 0 0 7
SV Arminen (AUT) 15 STEYRER Florian 1 6 0 7
WKS Grunwald Poznan (POL) 15 HULBOJ Mateusz 6 0 0 6
WKS Grunwald Poznan (POL) 26 KASPRZYK Michał 0 6 0 6
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 15 NADYRSHIN Artem 2 4 0 6
C.H. SPV Complutense (ESP) 13 PROL Manuel 1 5 0 6
Der Club an der Alster (GER) 19 REIMANN Christian 6 0 0 6
HC Minsk (BLR) 10 BELAVUSAU Uladzislau 5 0 0 5
Der Club an der Alster (GER) 32 BRUNS Niklas 4 1 0 5
Partille SC (SWE) 6 GRAND Tobias 5 0 0 5
Der Club an der Alster (GER) 2 KAMLADE Jesper 1 4 0 5
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 17 NADYRSHIN Artur 4 1 0 5
HC Minsk (BLR) 6 HANCHAROU Aliaksandr 3 0 1 4
SV Arminen (AUT) 29 LOSONCI Fülöp 4 0 0 4
WKS Grunwald Poznan (POL) 18 MIKULA Artur 4 0 0 4
C.H. SPV Complutense (ESP) 9 SANZ DEL CAMPO Antonio 4 0 0 4
Der Club an der Alster (GER) 28 SCHMIDT Patrick 3 1 0 4
Der Club an der Alster (GER) 3 ALT Carl Moritz 1 2 0 3
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4 BORISOV Artem 3 0 0 3
WKS Grunwald Poznan (POL) 10 DUTKIEWICZ Tomasz 0 3 0 3
HC Minsk (BLR) 9 MIKHEICHYK Yauheni 2 1 0 3
C.H. SPV Complutense (ESP) 18 MUÑOZ Juan 3 0 0 3
C.H. SPV Complutense (ESP) 14 RODRÍGUEZ Manuel 2 1 0 3
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 8 SKIPERSKIY Alexander 0 0 3 3
SV Arminen (AUT) 8 BELE Alexander 2 0 0 2
Partille SC (SWE) 10 HELLSTRAND Philip 1 1 0 2
Partille SC (SWE) 2 HEMVIK Karl 0 2 0 2
WKS Grunwald Poznan (POL) 5 HUTEK Szymon 2 0 0 2
HC Minsk (BLR) 17 KOCHKIN Uladzislau 1 1 0 2
HC Minsk (BLR) 26 KORSIK Aliaksandr 1 1 0 2
SV Arminen (AUT) 16 MINAR Michael 2 0 0 2
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 28 ZAMALUTDINOV Ilfat 2 0 0 2
1 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 30 AGAFONTSEV Aleksandr 0 1 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 3 ARQUÉS Pedro 1 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 8 BOECKEL Anton 0 1 0 1
SV Arminen (AUT) 14 GRANDITS Manuel 1 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 8 GUMNY Mikolaj 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 3 KAVALSKI Yauheni 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 19 KHATYLIOU Dzianis 1 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 23 KOTKOV Oleg 1 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 25 KROKOSZ Adrian 1 0 0 1
SV Arminen (AUT) 20 KUROWSKI Jacek 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 30 LIAKH Ivan 1 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 16 LINNEKOGEL Dieter 1 0 0 1
HC Minsk (BLR) 21 LUPPA Dmytro 0 1 0 1
Der Club an der Alster (GER) 14 MUNDORF Simon 1 0 0 1
SV Arminen (AUT) 3 SCHMIDT Philip 1 0 0 1
Partille SC (SWE) 9 STRÖBY Erik 1 0 0 1
Royal White Star HC (BEL) 10 VAN BOGAERT Brian 1 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 11 WOLFF Luca 1 0 0 1
      123 56 9 188
Cards
Day 3 after 20 games played - February 16
Team # Player Red Yellow Green
Der Club an der Alster (GER) 2 KAMLADE Jesper 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 3 ALT Carl Moritz 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 5 GRÖPPER Friedrich 0 1 2
Der Club an der Alster (GER) 19 REIMANN Christian 0 1 0
Der Club an der Alster (GER) 28 SCHMIDT Patrick 0 0 1
Der Club an der Alster (GER) 32 BRUNS Niklas 0 0 1
SV Arminen (AUT) 6 UHER Dominic 0 0 1
SV Arminen (AUT) 8 BELE Alexander 0 1 2
SV Arminen (AUT) 15 STEYRER Florian 0 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 3 ARQUÉS Pedro 0 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 7 VILLEGAS Jose 0 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 9 SANZ DEL CAMPO Antonio 0 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 13 PROL Manuel 0 0 1
C.H. SPV Complutense (ESP) 18 MUÑOZ Juan 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4 BORISOV Artem 0 1 0
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 17 NADYRSHIN Artur 0 1 2
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 18 CHUGUNOV Gleb 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 23 KOTKOV Oleg 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 28 ZAMALUTDINOV Ilfat 0 0 1
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 30 AGAFONTSEV Aleksandr 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 2 BRATKOWSKI Paweł 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 5 HUTEK Szymon 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 8 GUMNY Mikolaj 0 1 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 10 DUTKIEWICZ Tomasz 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 15 HULBOJ Mateusz 0 1 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 18 MIKULA Artur 0 1 0
WKS Grunwald Poznan (POL) 19 MARCINKOWSKI Tomasz 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 23 KOZLOWSKI Piotr 0 1 0
WKS Grunwald Poznan (POL) 25 KROKOSZ Adrian 0 0 1
WKS Grunwald Poznan (POL) 26 KASPRZYK Michał 0 1 1
HC Minsk (BLR) 6 HANCHAROU Aliaksandr 0 0 1
HC Minsk (BLR) 10 BELAVUSAU Uladzislau 0 0 2
HC Minsk (BLR) 19 KHATYLIOU Dzianis 0 1 1
HC Minsk (BLR) 26 KORSIK Aliaksandr 0 0 1
Partille SC (SWE) 6 GRAND Tobias 0 1 0
Partille SC (SWE) 7 MELANDER Simon 0 0 1
Partille SC (SWE) 14 ISSAZADHE Johan 0 0 1
Partille SC (SWE) 28 BJÖRKMAN Johan 0 1 2
Royal White Star HC (BEL) 3 MATHIEU Elliot 0 1 0
Royal White Star HC (BEL) 7 DE GEYTER Sébastien 0 0 1
Royal White Star HC (BEL) 9 SIMAR Philippe 0 1 1
Royal White Star HC (BEL) 10 VAN BOGAERT Brian 0 0 1
Royal White Star HC (BEL) 21 DYKMANS Arnaud 0 0 2
Royal White Star HC (BEL) 25 DYKMANS Gaëtan 0 1 1
      0 16 44