TFP EuroHockey Indoor Club Cup 2020 Men

Poznan, Poland

14 - 16 Feb 2020

Local Time 2020-02-28 21:23:53
Senior Mens Indoor

ARMINEN
WHITESTAR
5 - 1
Pool B
ALSTER
COMPLUTENSE
5 - 4
Pool B
PARTILLE
MINSK
3 - 8
Pool A
DIN STROIT
GRUNWPOZN
4 - 5
Pool A
WHITESTAR
COMPLUTENSE
5 - 6
Pool C, Pool B
ALSTER
ARMINEN
4 - 5
Pool B
DIN STROIT
PARTILLE
7 - 7
Pool C, Pool A
MINSK
GRUNWPOZN
2 - 4
Pool A
ARMINEN
COMPLUTENSE
4 - 5
Pool B
WHITESTAR
ALSTER
8 - 10
Pool B
MINSK
DIN STROIT
4 - 1
Pool A
PARTILLE
GRUNWPOZN
4 - 6
Pool A
PARTILLE
WHITESTAR
6 - 9
Pool C
DIN STROIT
COMPLUTENSE
2 - 3
Pool C
ARMINEN
MINSK
3 - 2
SF1
GRUNWPOZN
ALSTER
5 - 6
SF2
DIN STROIT
WHITESTAR
7 - 5
Pool C
COMPLUTENSE
PARTILLE
8 - 4
Pool C
MINSK
GRUNWPOZN
4 - 3
3rd/4th Place
ARMINEN
ALSTER
1 - 3
Final
Officials
Appointment Name Country Appointed By
EHF Representative NAZARET Magdalena POL EHF
Technical Delegate BREWER Chris WAL EHF
Technical Officer EARNSHAW Paul ENG EHF
Judge WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja POL NA
Judge CAPAN Igor CRO EHF
Judge GASS Daniel GER EHF
Judge SIWIEC Malgorzata POL NA
Judge LISOŃ Emilia POL NA
Media Officer CORRY Gráinne EHF EHF
Umpires Manager van EERT Roel NED EHF
Umpires Manager MARTINEZ Luis ESP EHF
Umpire ILGRANDE Vincenzo Antonio ITA EHF
Umpire ORZEL Lukasz POL EHF
Umpire PAPALECCA Robert AUT EHF
Umpire PONTUS Michaël BEL EHF
Umpire HRACHOU Aliaksandr BLR EHF
Umpire SWEETMAN David SCO EHF
Umpire van BUNGE Coen NED EHF
Umpire EDWARDS Sean ENG EHF
Umpire BERNETH Johannes GER EHF
Appointments
2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14 2020-02-14
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 ARMINEN v WHITESTAR (Pool B)
09:30:00
ORZEL Lukasz (POL) SWEETMAN David (SCO) CAPAN Igor (CRO) GASS Daniel (GER)
ILGRANDE Vincenzo Antonio (ITA) SIWIEC Malgorzata (POL)  
02 ALSTER v COMPLUTENSE (Pool B)
10:45:00
van BUNGE Coen (NED) PONTUS Michaël (BEL) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL) EARNSHAW Paul (ENG)
HRACHOU Aliaksandr (BLR) LISOŃ Emilia (POL)  
03 PARTILLE v MINSK (Pool A)
12:00:00
PAPALECCA Robert (AUT) SWEETMAN David (SCO) SIWIEC Malgorzata (POL) CAPAN Igor (CRO)
EDWARDS Sean (ENG) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL)  
04 DIN STROIT v GRUNWPOZN (Pool A)
13:15:00
PONTUS Michaël (BEL) ILGRANDE Vincenzo Antonio (ITA) LISOŃ Emilia (POL) EARNSHAW Paul (ENG)
BERNETH Johannes (GER) GASS Daniel (GER)  
05 WHITESTAR v COMPLUTENSE (Pool C, Pool B)
15:00:00
PAPALECCA Robert (AUT) ORZEL Lukasz (POL) CAPAN Igor (CRO) GASS Daniel (GER)
EDWARDS Sean (ENG) LISOŃ Emilia (POL)  
06 ALSTER v ARMINEN (Pool B)
16:15:00
SWEETMAN David (SCO) van BUNGE Coen (NED) SIWIEC Malgorzata (POL) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL)
PONTUS Michaël (BEL) EARNSHAW Paul (ENG)  
07 DIN STROIT v PARTILLE (Pool C, Pool A)
17:30:00
ORZEL Lukasz (POL) PAPALECCA Robert (AUT) GASS Daniel (GER) CAPAN Igor (CRO)
HRACHOU Aliaksandr (BLR) LISOŃ Emilia (POL)  
08 MINSK v GRUNWPOZN (Pool A)
18:45:00
van BUNGE Coen (NED) BERNETH Johannes (GER) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL) EARNSHAW Paul (ENG)
ILGRANDE Vincenzo Antonio (ITA) SIWIEC Malgorzata (POL)  
2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15 2020-02-15
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 ARMINEN v COMPLUTENSE (Pool B)
09:00:00
PONTUS Michaël (BEL) ORZEL Lukasz (POL) LISOŃ Emilia (POL) CAPAN Igor (CRO)
BERNETH Johannes (GER) GASS Daniel (GER)  
10 WHITESTAR v ALSTER (Pool B)
10:15:00
PAPALECCA Robert (AUT) van BUNGE Coen (NED) SIWIEC Malgorzata (POL) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL)
HRACHOU Aliaksandr (BLR) EARNSHAW Paul (ENG)  
11 MINSK v DIN STROIT (Pool A)
11:30:00
ILGRANDE Vincenzo Antonio (ITA) EDWARDS Sean (ENG) LISOŃ Emilia (POL) GASS Daniel (GER)
ORZEL Lukasz (POL) SIWIEC Malgorzata (POL)  
12 PARTILLE v GRUNWPOZN (Pool A)
12:45:00
van BUNGE Coen (NED) HRACHOU Aliaksandr (BLR) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL) EARNSHAW Paul (ENG)
SWEETMAN David (SCO) CAPAN Igor (CRO)  
13 PARTILLE v WHITESTAR (Pool C)
16:30:00
van BUNGE Coen (NED) ORZEL Lukasz (POL) GASS Daniel (GER) EARNSHAW Paul (ENG)
ILGRANDE Vincenzo Antonio (ITA) LISOŃ Emilia (POL)  
14 DIN STROIT v COMPLUTENSE (Pool C)
17:45:00
HRACHOU Aliaksandr (BLR) EDWARDS Sean (ENG) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL) CAPAN Igor (CRO)
PAPALECCA Robert (AUT) SIWIEC Malgorzata (POL)  
15 ARMINEN v MINSK (SF1)
19:00:00
SWEETMAN David (SCO) ORZEL Lukasz (POL) LISOŃ Emilia (POL) GASS Daniel (GER)
BERNETH Johannes (GER) WIATR-BLAZEJEWSKA Patrycja (POL)  
16 GRUNWPOZN v ALSTER (SF2)
20:30:00
EDWARDS Sean (ENG) HRACHOU Aliaksandr (BLR) SIWIEC Malgorzata (POL) EARNSHAW Paul (ENG)
PONTUS Michaël (BEL) CAPAN Igor (CRO)