EuroHockey Indoor Club Cup 2018 Women

Dundee, Scotland

23 - 25 Feb 2018

Local Time 2017-10-21 18:55

 WETTINGEN - SUMCHANKA 
4 months from now
Pool B
 GRODNO - AMSTERDAM 
4 months from now
Pool B
 UHCHAMBURG - ARMINEN 
4 months from now
Pool A
 CAMPOMADRID - DUNDEEWAND 
4 months from now
Pool A
 AMSTERDAM - SUMCHANKA 
4 months from now
Pool B
 WETTINGEN - GRODNO 
4 months from now
Pool B
 CAMPOMADRID - UHCHAMBURG 
4 months from now
Pool A
 ARMINEN - DUNDEEWAND 
4 months from now
Pool A
 AMSTERDAM - WETTINGEN 
4 months from now
Pool B
 GRODNO - SUMCHANKA 
4 months from now
Pool B
 ARMINEN - CAMPOMADRID 
4 months from now
Pool A
 UHCHAMBURG - DUNDEEWAND 
4 months from now
Pool A
 4th Pool A - 4th Pool B 
4 months from now
Pool C
 3rd Pool A - 3rd Pool B 
4 months from now
Pool C
 1st Pool A - 2nd Pool B 
4 months from now
Semi-Final 1
 1st Pool B - 2nd Pool A 
4 months from now
Semi-Final 2
 3rd Pool B - 4th Pool A 
4 months from now
Pool C
 3rd Pool A - 4th Pool B 
4 months from now
Pool C
 Loser SF1 - Loser SF2 
4 months from now
3rd/4th Place
 Winner SF1 - Winner SF2 
4 months from now
Final
Standings
R Team GP W D L GD P
1 Club Campo de Madrid (ESP) 0 0 0 0 0 0
1 Dundee Wanderers (SCO) 0 0 0 0 0 0
1 SV Arminen (AUT) 0 0 0 0 0 0
1 UHC Hamburg (GER) 0 0 0 0 0 0
R Team GP W D L GD P
1 AH&BC Amsterdam (NED) 0 0 0 0 0 0
1 GHC Ritm Grodno (BLR) 0 0 0 0 0 0
1 HC Rotweiss Wettingen (SUI) 0 0 0 0 0 0
1 MSC Sumchanka (UKR) 0 0 0 0 0 0
Matches
21 Oct
Time Teams Title Scoreline Status
No results
Time Teams Title Scoreline Status
No results
23 Feb
Time Teams Title Scoreline Status
10:00 WETTINGEN - SUMCHANKA Pool B - Upcoming
11:10 GRODNO - AMSTERDAM Pool B - Upcoming
12:20 UHCHAMBURG - ARMINEN Pool A - Upcoming
13:30 CAMPOMADRID - DUNDEEWAND Pool A - Upcoming
16:00 AMSTERDAM - SUMCHANKA Pool B - Upcoming
17:10 WETTINGEN - GRODNO Pool B - Upcoming
18:20 CAMPOMADRID - UHCHAMBURG Pool A - Upcoming
19:30 ARMINEN - DUNDEEWAND Pool A - Upcoming
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
No results
Name Code FG PC PS Goals
No results
Awards
Award Player Team

Match Listing
Match # Date/Time Details Venue Status Scoreline Reports Actions
01 23 Feb 2018 10:00 WETTINGEN v SUMCHANKA (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup WETTINGEN Lineup SUMCHANKA Statistics
02 23 Feb 2018 11:10 GRODNO v AMSTERDAM (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup GRODNO Lineup AMSTERDAM Statistics
03 23 Feb 2018 12:20 UHCHAMBURG v ARMINEN (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup UHCHAMBURG Lineup ARMINEN Statistics
04 23 Feb 2018 13:30 CAMPOMADRID v DUNDEEWAND (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup CAMPOMADRID Lineup DUNDEEWAND Statistics
05 23 Feb 2018 16:00 AMSTERDAM v SUMCHANKA (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup AMSTERDAM Lineup SUMCHANKA Statistics
06 23 Feb 2018 17:10 WETTINGEN v GRODNO (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup WETTINGEN Lineup GRODNO Statistics
07 23 Feb 2018 18:20 CAMPOMADRID v UHCHAMBURG (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup CAMPOMADRID Lineup UHCHAMBURG Statistics
08 23 Feb 2018 19:30 ARMINEN v DUNDEEWAND (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup ARMINEN Lineup DUNDEEWAND Statistics
09 24 Feb 2018 09:00 AMSTERDAM v WETTINGEN (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup AMSTERDAM Lineup WETTINGEN Statistics
10 24 Feb 2018 10:10 GRODNO v SUMCHANKA (Pool B) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup GRODNO Lineup SUMCHANKA Statistics
11 24 Feb 2018 11:20 ARMINEN v CAMPOMADRID (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup ARMINEN Lineup CAMPOMADRID Statistics
12 24 Feb 2018 12:30 UHCHAMBURG v DUNDEEWAND (Pool A) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup UHCHAMBURG Lineup DUNDEEWAND Statistics
13 24 Feb 2018 16:30 4th Pool A v 4th Pool B (Pool C) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
14 24 Feb 2018 17:40 3rd Pool A v 3rd Pool B (Pool C) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
15 24 Feb 2018 18:50 1st Pool A v 2nd Pool B (Semi-Final 1) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
16 24 Feb 2018 20:15 1st Pool B v 2nd Pool A (Semi-Final 2) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
17 25 Feb 2018 10:00 3rd Pool B v 4th Pool A (Pool C) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
18 25 Feb 2018 11:10 3rd Pool A v 4th Pool B (Pool C) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
19 25 Feb 2018 13:00 Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
20 25 Feb 2018 14:30 Winner SF1 v Winner SF2 (Final) Du-SC-In - Pitch 1 Upcoming - Calendar Lineup Lineup Statistics
Goal Scorers
Zero Games Played
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Player Team FG PC PS Goals
   
Cards
Zero Games Played
Team Shirt # Player Red Yellow Green
      0 0 0
Pool Standings

Pool A

Zero Games Played
Points awarded for Wins: 5, Draws: 2, Losses: 1, Losses by 3+ goals: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Club Campo de Madrid (ESP) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 Dundee Wanderers (SCO) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 SV Arminen (AUT) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 UHC Hamburg (GER) 0 0 0 0 0 0 0 0

Pool B

Zero Games Played
Points awarded for Wins: 5, Draws: 2, Losses: 1, Losses by 3+ goals: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 AH&BC Amsterdam (NED) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 GHC Ritm Grodno (BLR) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 HC Rotweiss Wettingen (SUI) 0 0 0 0 0 0 0 0
1 MSC Sumchanka (UKR) 0 0 0 0 0 0 0 0
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate PETITJEAN Sylvie FRA EHF
Technical Officer RAMPONE Guendalina ITA EHF
EHF Representative MEYER Carola GER EHF
Umpires Manager KNIPE Louise ENG EHF
Umpires Manager WESSEL Mirjam NED EHF
Appointments
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
01 WETTINGEN v SUMCHANKA (Pool B)
10:00:00
 
02 GRODNO v AMSTERDAM (Pool B)
11:10:00
 
03 UHCHAMBURG v ARMINEN (Pool A)
12:20:00
 
04 CAMPOMADRID v DUNDEEWAND (Pool A)
13:30:00
 
05 AMSTERDAM v SUMCHANKA (Pool B)
16:00:00
 
06 WETTINGEN v GRODNO (Pool B)
17:10:00
 
07 CAMPOMADRID v UHCHAMBURG (Pool A)
18:20:00
 
08 ARMINEN v DUNDEEWAND (Pool A)
19:30:00
 
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
09 AMSTERDAM v WETTINGEN (Pool B)
09:00:00
 
10 GRODNO v SUMCHANKA (Pool B)
10:10:00
 
11 ARMINEN v CAMPOMADRID (Pool A)
11:20:00
 
12 UHCHAMBURG v DUNDEEWAND (Pool A)
12:30:00
 
13 4th Pool A v 4th Pool B (Pool C)
16:30:00
 
14 3rd Pool A v 3rd Pool B (Pool C)
17:40:00
 
15 1st Pool A v 2nd Pool B (Semi-Final 1)
18:50:00
 
16 1st Pool B v 2nd Pool A (Semi-Final 2)
20:15:00
 
# Details Umpires Reserve/Video Judges Technical Officer
17 3rd Pool B v 4th Pool A (Pool C)
10:00:00
 
18 3rd Pool A v 4th Pool B (Pool C)
11:10:00
 
19 Loser SF1 v Loser SF2 (3rd/4th Place)
13:00:00
 
20 Winner SF1 v Winner SF2 (Final)
14:30:00
 
Locations

Dundee (SCO), Indoor

45 Mains Loan, Dundee, Dundee City DD4 7AF, Verenigd Koninkrijk
Appointments
  Day Matches Published
2018-02-23 8 0 / 0 / 0
2018-02-24 8 0 / 0 / 0
2018-02-25 4 0 / 0 / 0