EuroHockey Club Challenge IV 2017 Men

Predanovci, Slovenia

2 - 5 Jun 2017

Local Time 2019-02-19 23:02:32

NAPEOS
BERDYSCEV
0 - 4
Pool B
YOUNGSTARS
PREDANOVCI
2 - 1
Pool B
SEINÄJOKI
TOSHEVO
1 - 5
Pool A
AKER
SEINÄJOKI
1 - 11
Pool A
YOUNGSTARS
NAPEOS
2 - 1
Pool B
BERDYSCEV
PREDANOVCI
6 - 2
Pool B
TOSHEVO
AKER
7 - 0
Pool A
NAPEOS
PREDANOVCI
1 - 3
Pool B
BERDYSCEV
YOUNGSTARS
5 - 3
Pool B
AKER
NAPEOS
0 - 9

Matches
19 Feb
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
5 Jun
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
13:00 TOSHEVO - YOUNGSTARS 3 - 5 Official Pitch 1
10:45 BERDYSCEV - SEINÄJOKI 7 - 0 Official Pitch 1
08:30 AKER - NAPEOS 0 - 9 Official Pitch 1
Time Teams Title Scoreline Status Pitch
No results
Statistics
Player Team FG PC PS Goals
MAZURKEVYCH Demian BERDYSCEV 5 2 1 8
KATOVSKI Petar TOSHEVO 6 0 1 7
BAAH Shadrack YOUNGSTARS 3 2 0 5
ASFLORD Ramaj NAPEOS 2 2 0 4
CAMILLERI Mark YOUNGSTARS 0 4 0 4
GEORGIEV Valentin TOSHEVO 3 0 0 3
JALONEN Petri SEINÄJOKI 1 1 1 3
KAPLINSKYI Volodymyr BERDYSCEV 3 0 0 3
NECHEPA Borys BERDYSCEV 3 0 0 3
POTOKAR Nejc PREDANOVCI 3 0 0 3
View All
Name Code FG PC PS Goals
Start Berdyscev Region BERDYSCEV 14 7 1 22
HC Stick General Toshevo TOSHEVO 11 3 1 15
Seinäjoki United SEINÄJOKI 6 5 1 12
Floriana Young Stars HC YOUNGSTARS 5 6 1 12
Napeos Apollon HC NAPEOS 7 4 0 11
HK Triglav Predanovci PREDANOVCI 5 0 1 6
Mortensrud-Aker SK AKER 1 0 0 1
Awards
Award Player Team
Leading Goalscorer MAZURKEVYCH Demian Start Berdyscev Region (UKR)

Match Listing
Goal Scorers
Day 4 after 12 games played - June 5
FG - Field Goal, PC - Penalty Corner, PS - Penalty Stroke
Team # Player FG PC PS Goals
Start Berdyscev Region (UKR) 11 MAZURKEVYCH Demian 5 2 1 8
HC Stick General Toshevo (BUL) 7 KATOVSKI Petar 6 0 1 7
Floriana Young Stars HC (MLT) 8 BAAH Shadrack 3 2 0 5
Napeos Apollon HC (GRE) 9 ASFLORD Ramaj 2 2 0 4
Floriana Young Stars HC (MLT) 3 CAMILLERI Mark 0 4 0 4
HC Stick General Toshevo (BUL) 10 GEORGIEV Valentin 3 0 0 3
Seinäjoki United (FIN) 9 JALONEN Petri 1 1 1 3
Start Berdyscev Region (UKR) 16 KAPLINSKYI Volodymyr 3 0 0 3
Start Berdyscev Region (UKR) 7 NECHEPA Borys 3 0 0 3
HK Triglav Predanovci (SLO) 9 POTOKAR Nejc 3 0 0 3
Seinäjoki United (FIN) 17 RANTALA Tommi 1 2 0 3
Start Berdyscev Region (UKR) 5 TSYMA Dmytro 1 2 0 3
HC Stick General Toshevo (BUL) 9 GROZKOV Radoslav 0 2 0 2
Napeos Apollon HC (GRE) 20 KLEIOTIS Ioannis 1 1 0 2
Seinäjoki United (FIN) 21 LEPPÄNEN Tuomo 2 0 0 2
HK Triglav Predanovci (SLO) 11 MIKOLA Tadej 2 0 0 2
Start Berdyscev Region (UKR) 10 MUZYCHUK Illia 0 2 0 2
Napeos Apollon HC (GRE) 7 PAPADOPOULOS Dionysios 2 0 0 2
Napeos Apollon HC (GRE) 8 ARTINOS Georgios 1 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 16 BORG COSTANZI Luke 1 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 10 D'ANDREA Aldo 0 0 1 1
Napeos Apollon HC (GRE) 11 DOURO Marchel 0 1 0 1
Seinäjoki United (FIN) 2 FISKAALI Mikko 1 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 16 HRISTOV Kaloyan 1 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 3 ILIEV Iliayan 0 1 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 13 JANJUA Zain 1 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 14 KAGIORGIS Athanasios 1 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 4 MALAKOV Dimitar 1 0 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 9 MOKRYTSKYI Yevhenii 1 0 0 1
Seinäjoki United (FIN) 8 MÄKELÄ Simo 1 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 23 NEMEC Alan 0 0 1 1
Seinäjoki United (FIN) 6 RINNE Markku 0 1 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 8 RUDNITSKYI Vadym 0 1 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 12 SHURABURA Vladyslav 1 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 22 SPIGNOLO Luigi 1 0 0 1
Seinäjoki United (FIN) 13 VESAKOSKI Olli 0 1 0 1
      49 25 5 79
Cards
Day 4 after 12 games played - June 5
Team # Player Red Yellow Green
Mortensrud-Aker SK (NOR) 6 ALI Fezan 0 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 7 RATHORE Saim Emer 0 0 1
Mortensrud-Aker SK (NOR) 10 IQBAL Usman 0 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 2 BAIDYK Denys 0 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 3 SVIDERSKYI Mykola 0 1 0
Start Berdyscev Region (UKR) 4 KAPKAN Ruslan 0 0 1
Start Berdyscev Region (UKR) 11 MAZURKEVYCH Demian 0 1 0
Start Berdyscev Region (UKR) 17 MAZUR Dmytrii 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 8 ARTINOS Georgios 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 9 ASFLORD Ramaj 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 15 SKREKIS Ioannis 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 20 KLEIOTIS Ioannis 0 0 1
Napeos Apollon HC (GRE) 21 DIAKOILIAS Georgios 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 2 ZRINSKI Zan 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 9 POTOKAR Nejc 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 10 PANKER Tomaz 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 23 NEMEC Alan 0 0 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 26 DSUBAN Mitja 0 1 1
HK Triglav Predanovci (SLO) 27 ŠKRILEC Tadej 0 2 0
Seinäjoki United (FIN) 2 FISKAALI Mikko 0 0 2
Seinäjoki United (FIN) 9 JALONEN Petri 0 0 1
Seinäjoki United (FIN) 21 LEPPÄNEN Tuomo 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 2 PETKOV Svetoslav 0 1 0
HC Stick General Toshevo (BUL) 4 MALAKOV Dimitar 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 6 STOYANOV Stoyan 0 0 1
HC Stick General Toshevo (BUL) 10 GEORGIEV Valentin 0 1 2
HC Stick General Toshevo (BUL) 14 HOLTKAMP Martin 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 2 SPIGNOLO Antonio 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 3 CAMILLERI Mark 0 1 0
Floriana Young Stars HC (MLT) 4 MIFSUD Jamie 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 8 BAAH Shadrack 0 1 0
Floriana Young Stars HC (MLT) 10 D'ANDREA Aldo 0 1 0
Floriana Young Stars HC (MLT) 11 SIRACUSA Andrea 0 0 1
Floriana Young Stars HC (MLT) 22 SPIGNOLO Luigi 0 0 1
      0 10 29
Pool Standings

Pool A

Day 4 after 12 games played - June 5
Points awarded for Wins: 5, Draws: 2, Losses: 1, Losses by 3+ goals: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 HC Stick General Toshevo (BUL) 2 2 0 0 12 1 11 10
2 Seinäjoki United (FIN) 2 1 0 1 12 6 6 5
3 Mortensrud-Aker SK (NOR) 2 0 0 2 1 18 -17 0

Pool B

Day 4 after 12 games played - June 5
Points awarded for Wins: 5, Draws: 2, Losses: 1, Losses by 3+ goals: 0
Rank Team Played Wins Draws Losses Goals For Goals Against Goal Difference Points
1 Start Berdyscev Region (UKR) 3 3 0 0 15 5 10 15
2 Floriana Young Stars HC (MLT) 3 2 0 1 7 7 0 11
3 HK Triglav Predanovci (SLO) 3 1 0 2 6 9 -3 6
4 Napeos Apollon HC (GRE) 3 0 0 3 2 9 -7 2
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate MAVRIDIS Anthony GRE EHF
Technical Officer de LEEUW Peter NED EHF
Judge BESSE Raphael FRA EHF
Judge KRANJEC Jozef SLO NA
Judge MORGAN Terry SCO EHF
Judge ČRNKO Lara SLO NA
Umpires Manager WORRALL Peter ENG EHF
Neutral Umpire KNULLE Marc FRA EHF
Neutral Umpire RYSINSKI Grzegorz POL EHF
National Umpire GABARRO GELI Marc ESP EHF
National Umpire GIBSON Christian FIN EHF
National Umpire OLIVIER Lucas FRA EHF
National Umpire VASILEV Hristiyan BUL EHF
National Umpire VEERMAN Daniel NED EHF
Appointments
Locations

Predanovci (SLO)

Predanovci 64, 9201 Puconci, Slovenia
Appointments
  Day Matches Colours Umpires Technical
2017-06-02 3 3 / 3 9 / 9 9 / 9
2017-06-03 3 3 / 3 9 / 9 9 / 9
2017-06-04 3 3 / 3 9 / 9 9 / 9
2017-06-05 3 3 / 3 9 / 9 9 / 9