EuroHockey5s U16 Championship 2022 Girls

Basel, Switzerland

6 - 9 Jul 2022

Local Time 2022-06-26 15:41:13
Under 16 Womens Hockey5s

 WAL - GEO 
1 week from now
Pool A
 POL - UKR 
1 week from now
Pool A
 AUT - TUR 
1 week from now
Pool B
 SUI - CRO 
1 week from now
Pool B
 WAL - POL 
1 week from now
Pool A
 UKR - GEO 
1 week from now
Pool A
 CRO - TUR 
1 week from now
Pool B
 AUT - SUI 
1 week from now
Pool B
 POL - GEO 
1 week from now
Pool A
 UKR - WAL 
1 week from now
Pool A
 CRO - AUT 
1 week from now
Pool B
 SUI - TUR 
1 week from now
Pool B
1st Pool A
4th Pool B
1 week from now
QF1
2nd Pool B
3rd Pool A
1 week from now
QF2
2nd Pool A
3rd Pool B
1 week from now
QF3
1st Pool B
4th Pool A
1 week from now
QF4
Loser QF 1
Loser QF2
1 week from now
5th - 8th Place
Winner QF1
Winner QF2
1 week from now
SF1
Loser QF3
Loser QF4
1 week from now
5th - 8th Place
Winner QF3
Winner QF4
1 week from now
SF2
Loser M17
Loser M19
1 week from now
7th - 8th Place
Winner M17
Winner M19
1 week from now
5th - 6th Place
Loser SF1
Loser SF2
1 week from now
Bronze medal
Winner SF1
Winner SF2
1 week from now
Gold medal
Officials
Appointment Name Country Appointed By
Technical Delegate STICKLAND Harry ENG EHF
Assistant Technical Delegate LIJS Adrienne NED EHF
Technical Officer STEPHENS Thea ENG EHF
Technical Officer ZAHARIEV Vesselin BUL EHF
Judge JENSEN Michael DEN EHF
Umpires Manager EVANS Karen WAL EHF
Neutral Umpire COLLINSON Harry ENG EHF
Neutral Umpire WILLIAMS Rachel ENG EHF
National Umpire HAJOS Bernhard AUT EHF
National Umpire JAMES Megan WAL EHF
National Umpire JUNGBLUTH Julia GER EHF
National Umpire KARA Serap TUR EHF
National Umpire MIHAJLOVIĆ Una CRO EHF
National Umpire POKIDKO Kateryna UKR EHF
National Umpire RUKHADZE Bela GEO EHF
National Umpire STEWART Dan ENG EHF
National Umpire CRAIG Sarah IRL EHF
National Umpire BIELIAIEV Artem UKR EHF
Appointments
2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06 2022-07-06
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
01 WAL v GEO (Pool A)
09:30:00
 
02 POL v UKR (Pool A)
09:45:00
 
03 AUT v TUR (Pool B)
11:45:00
 
04 SUI v CRO (Pool B)
12:30:00
 
05 WAL v POL (Pool A)
15:00:00
 
06 UKR v GEO (Pool A)
15:15:00
 
07 CRO v TUR (Pool B)
17:15:00
 
08 AUT v SUI (Pool B)
18:00:00
 
2022-07-07 2022-07-07 2022-07-07 2022-07-07
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
09 POL v GEO (Pool A)
13:00:00
 
10 UKR v WAL (Pool A)
14:00:00
 
11 CRO v AUT (Pool B)
18:00:00
 
12 SUI v TUR (Pool B)
19:00:00
 
2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08 2022-07-08
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
13 1st Pool A v 4th Pool B (QF1)
09:30:00
 
14 2nd Pool B v 3rd Pool A (QF2)
10:45:00
 
15 2nd Pool A v 3rd Pool B (QF3)
12:00:00
 
16 1st Pool B v 4th Pool A (QF4)
13:15:00
 
17 Loser QF 1 v Loser QF2 (5th - 8th Place)
17:30:00
 
18 Winner QF1 v Winner QF2 (SF1)
18:00:00
 
19 Loser QF3 v Loser QF4 (5th - 8th Place)
18:45:00
 
20 Winner QF3 v Winner QF4 (SF2)
19:15:00
 
2022-07-09 2022-07-09 2022-07-09 2022-07-09
# Details Umpires Reserve/Video Scoring/Timing Technical Officer
21 Loser M17 v Loser M19 (7th - 8th Place)
09:30:00
 
22 Winner M17 v Winner M19 (5th - 6th Place)
10:15:00
 
23 Loser SF1 v Loser SF2 (Bronze medal)
12:45:00
 
24 Winner SF1 v Winner SF2 (Gold medal)
15:15:00